Záhrada plná zvierat – nehľadal ma tu NOE?

Home » Záhrada plná zvierat – nehľadal ma tu NOE?
Súkromná minizoo - oči za plotom

Občas si pripadám ako Noe. To je ten biblický predpotopný týpek, čo postavil drevenú loď a zozbieral do nej z každého páru zvierat jeden. A keď zaplavilo celú Zem vodou, dopravil ich tou loďou na jediné suché miesto, ktoré ešte zostalo. Netuším ako sa mu na tú loďku zmestila záhrada plná zvierat ale veď o to teraz nejde. Loď nemám a potopu neočakávam. Zato s veľkou neodbytnosťou pociťujem potrebu obklopiť sa zvieratami. Pravdupovediac ony aj samé za mnou chodia. Niekedy len tak a niekedy hľadajú pomoc. Vzorom mi je súkromná mini Zoo, dobre ukrytá na Žitnom ostrove, ktorú som objavil celkom náhodou.

Dedinský raj pre zvieratá – gazdovstvo alebo súkromná mini zoo?

Ako už možno niektorí viete, pred rokmi som sa po dlhom období prežitom v Bratislave vrátil z mesta na vidiek. Na svoju dedovizeň. Na pôdu po starom otcovi na mojom obľúbenom Žitnom ostrove a rozhodol som sa vybudovať si tu svoju vidiecku usadlosť. So všetkým, čo k tomu patrí.

Plánoval som záhradníčiť, gazdovať a samozrejme chovať zvieratá

Lenže čosi sa stalo a už mi odrazu akosi nevonia predstava, že by som mal zvoje zvieratká zabíjať.

Už vidím, ako dopadne moje gazdovanie. Skončím ako jeden z mnohých majiteľov takej tej pidi minizoo. No akoby som to nazval, taký Noe, čo zachráni život na tejto planéte, alebo aspoň pár zvieratiek, jeho celkom malinkú časť.

Súkromná mini zoo, somáriky

Pravdupovediac, je nás viac, čo sme sa dali dokopy aby sme si obstarali nejaké tie zvieratká a spoločne sa o nes starali pre radosť aj potešenie.

Zaujímavé na tom všetkom je to, že takýchto týpkov s podobným zmýšľaním je čoraz viac a začínajú si na slovenskom vidieku budovať a zhromažďovať svoje minizoo. Žeby tušili ďalší koniec sveta? Ale možno sa len potrebujú podeliť o svoju lásku. Ľudia ju opätujú už akosi menej. Zvieratá sú v tomto oveľa vďačnejšie.

Dobre skrytá súkromná mini zoo na Žitnom ostrove

My sme jednu takú súkromnú minizoo nachádzajúcu sa na Žitnom ostrove navštívili. Reagovali sme na inzerát na ani nie polročného somárika a to čo sme na mieste našli, nás naozaj prekvapilo.

Aby sme zachovali súkromie našich hostiteľov, prezradím len toľko, že súkromná minizoo sa nachádza na Žitnom ostrove a nie je to Malkia.

Teraz môžete vidieť aspoň jej malú časť, pokochajte sa spolu s nami! Áno stále sme na Slovensku, na Žitnom ostrove.

 

Poznámka: Zvieratiek bolo viac, napríklad aj ťavy. Ale s kamerou mi to ešte moc nejde 🙂

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.