Helovínska Tekvica Pre deti na pomoc pre zvieratká

Home » Helovínska Tekvica Pre deti na pomoc pre zvieratká
Helovinska tekvica - pomoc pre zvieratá

Sľúbil som, že vás budem informovať o tom, ako naložíme s peniazmi, ktoré sme získali v dražbe, ktorú sme nazvali “Helovínska tekvica na pomoc zvieratkám”. Sľúbili sme, že peniaze za tekvicu pôjdu na pomoc pre zvieratá. A tak sa aj stane. Ako vlastne nápad s dražbou vznikol? Tí, čo nás poznáte, ste si všimli, že v poslednej dobe trávime s Tessa Szabo viac času. Ľudia s priveľkou fantáziou (či skôr bez fantázie?) špekulujú, čo spolu máme. Nuž, vedzte, že máme spoločné zvieratká. Obaja máme zvieratá radi a rozhodli sme sa, že sa chceme o ne starať a pomáhať im viac ako doteraz. Dostať bežné dobrovoľníčenie na vyšší level, možno časom založiť OZ.

Dražba Macovskej helovínskej tekvice bol náš prvý nesmelý pokus získať nejaké peniaze na pomoc pre zvieratá. Sami sme boli prekvapení, aký mala úspech. To však neznamená, že chceme len dražiť, hoci by sa nám, teda vlastne zvieratkám, sponzori v budúcnosti určite zišli.

Helovínska tekvica bola vydražená za takmer 100 Eur

Prevzali sme od víťaza dražby Mészáros Robert 97 Eur. Teda vlastne 99,60 Eur! To preto, že vo finále dražby padla výzva, aby dal každý mladý dražiteľ toľko Eur, koľko sám váži! A tí starší, nech prihadzujú podľa veku. Róbi Mészároš sa celkom samozrejme zaradil medzi mladých. Kontrolné váženie nakoniec ukázalo nie 97 ale 99,6 kg. Teda vlastne Eur.

Kontrolné váženie

99,60 na pomoc pre zvieratká

Priznám sa, čakali sme, že vydražíme maximálne tak okolo 20 eur a výsledná suma takmer 100 Eur nás veľmi príjemne prekvapila. Mali sme pocit, že sa s toľkými peniazmi musíme podeliť s niekým, kto ich potrebuje viac ako my.

Rozhodli sme sa, že podporíme pani Janzetičovú a jej opustené mačky

Susedka Tereza sa stará o 7 mačiek a jedného zachráneného psíka, ktorý predtým býval v klietke v paneláku. Ja mám dvoch adoptovaných psov (tretí je Slovenský kopov Borko, ten je so mnou od šteniatka). Navyše som sa rozhodol, že po čase opäť adoptujem aj nejakú mačku. Bolo treba pomôcť a rýchlo reagovať, tak mám teraz doma hneď 3 malé, zhruba polročné mačky odobraté asociálom. 

Pomoc pre zvieratá: 80 zachránených mačiek v Kvetoslavove

Vďaka mačkám som spoznal pani Janzetičovú z Kvetoslavova, obetavú mačaciu mamu. Jedinečnú žienku s veľkým srdiečkom, čo sa stará o opustené a týrané zvieratá, mačky aj psov. V čase keď píšem tento blog, stará sa vo svojom rodinnom dome o 80 mačiek. Kontaktovali sme ju v úmysle finančne ju podporiť. A neuveríte, čo nám odpovedala: “Nechajte si, sami máte veľa zvieratiek!”

Tak sme nakúpili krmivo mačkám do začiatku a niečo odložili na veterinu.

Ešte raz vďaka, milí dražitelia Helovínskej tekvice na pomoc pre zvieratá!

Tak ešte raz vďaka chlapci a chlapi, milí naši dražitelia helovínskej tekvice určenej na pomoc pre zvieratá. Ďakujeme všetkým za podporu dobrej veci. Srdečná vďaka patrí najmä víťazovi Robertovi Mészárosovi, ktorý sa rozhodol vydraženú tekvicu darovať macovským deťom na vyrezávanie. Deti Helovinskú tekvicu patrične upravili a vyzdobili ňou priestor pred kultúrnym domom. My s Terezou sme spolu s Róbim a jeho ženou strávili príjemný večer pri vyhodnotení dražby a prevzatí vydraženej sumy.

Róbi Meszároš, nikdy neodmietne finančne podporiť náš Macov alebo akúkoľvek dobrú vec. Napriek tomu Žitnoostrovské vŕby šepkajú, že to robí len kvôli reklame. Nuž tak vás poprosím, ak vám to vadí, nič vám predsa nebráni aby ste nabudúce niekoho alebo niečo podporili aj vy sami a samozrejme anonymne.

A ja mu naopak na tomto mieste priestor pre tú jeho reklamu veľmi rád poskytnem.  A takisto každému, kto bude mať o to záujem a chuť podporiť dobrú vec.

Comments are closed.