Macovský raj – Registrovaná farma

Kohút so sliepkami sa kŕmia na dvore

Keď som sa po dlhých desaťročiach prežitých v meste vracal na dedinu, bol som presvedčený, že budem gazdovať. Chovať svine a hydinu na mäso a všetko ostatné, ako sa na dedine patrí. Tak ako to robili moji starí rodičia a vlastne všetci normálni ľudia žijúci na vidieku. Ale akosi mi do toho stále čosi prichádzalo. Ešte bolo treba raz to, či inokedy ono poriešiť, a tak som svoj úmysel musel zakaždým odložiť. Roky plynuli a medzitým sa čosi zvláštne stalo. Viem, že nie som jediný, ktorého odkiaľsi z vesmíru príchodzia duchovná energia trafila a navždy poznačila. Vedomé bytosti urtčite vedia kam mierim. Výsledok je ten, že síce nejaké zvieratá chovám ale ich nezabíjam. Moje malé gazdovsvo je čosi ako azylový dvor. Určite to vedia aj tie zvieratá, lebo akosi často u mňa hľadajú útočisko v núdzi. Niekedy si už pripadám ako na tej Noemovej arche.

Avšak, jedna vec je láska k z vieratám a druhá vec sú zákony Tejtokrajiny, prichádzajúce ako inak z nášho všeobjímajúceho Bruselu. A tak po zralej úvahe padlo rozhodnutie, že hoci u nás na dedine udavačov nemáme, pre pokoj v duši, urobí sa zadosť aj tým zákonom. Ono je to tak, ak dnes chcete chovať, musíte si svoj chov najskôr zaregistrovať. Že prečo to? No predsa, aby ste boli pod absolútnou kontrolou. Inak vám v prípade udania hrozí pokuta. Ono to má samozrejme aj isté pozitíva pre zvieratá, najmä zdravotné. Ale žiaľ, v dnešnej dobe je veľmi blízko k zneužitu a k strate už aj tak veľmi krehkej dôvery k úradom.

V skutočnosti, väčšina chovateľov ani netuší, že čosi treba registrovať. Pokiaľ chcete mať na dvore kozu alebo pár ovečiek „na kosenie pozemku“ asi nebudete riešiť registráciu chovu. Pravdepodobne registrovanú ovečku či kozičku len tak ľahko nezoženiete. Ale ak zatúžite po koňovi, narazíte. Koňa vám na neregistrovanú farmu určite nepredajú.

Nech už je ako chce, je tu ďalší projekt. Víta vás registrovaná farma Macovský raj! Aj keď mne osobne je srdcu bližšie označenie gazdovstvo. Ale ona z toho nakoniec aj tak bude len dáka paródia na mini ZOO. Veď už teraz sem chodia rodičia aj deti na kus relaxu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.