Evžen – Šaľeny vychodňar

xSlovenský kopov

Evže, krížený kopov s kamarátmi

Záchrana opusteného a vychudnutého 8 až 10 mesačného šteniatka z východu Slovenska koncom 2022 roku bol pre mňa silný zážitok. Dobrovoľníci zo Sečoviec hľadali cez FB pre psíka pomoc, adopciu alebo aspoň dočasku. Moje rozhodnutie bolo celkom spontánne. Prihlásil som sa pod podmienkov, že psíka privezú. A oni mi ho priviezli hneď na druhý deň. Klobúk dole, je to ku mne takmer 700 km, tam aj späť. Viac o psíkovi a jeho smutnom príbehu so šťastným koncom môžete vidieť v mojom videu “Jeseň v sade a záchrana šteniatka”

Psík dostal meno Evžen a už v prvých dňoch sa prejavil ako plnohodnotný zabijak domácej hydiny. Ale s mojimi staršími psami, Slovenským kopovom Borkom a kríženým Jack Russelom Ferdom sa skamarátil hneď. Konečne, veď aj Evžen je po otcovi kopov, matka neznáma. Aspoň tak nám povedali, keď sme pátrali po jeho majiteľovi. Nakoniec sme ho aj našli ale psík už bol adoptovaný, a tak sa ho majiteľka vzdala. Až neskôr mi došlo, ako veľmi si tam na východe vydýchli, že už sa nikdy nevráti. No čo, veď ako sa hovorí: „Niekto má rád holky, iný vdolky a Evžen má rád hydinu…

Môj psík Evžen, okrem toho, že je zlý ako čert, sa aj rád túli a mojká, vie podať labku a tesne pred podávaním jedla počúva aj na svoje meno.

Leave a Reply

Your email address will not be published.